Czy warto zainstalować klimatyzację w pokoju dziecka

Klimatyzacja to element wyposażenia, który często odpowiada za dobre samopoczucie zarówno w domu, jak i pracy. W okresie letnim pomaga nam przetrwać nawet największe upały, w sezonie zimowym, dzięki funkcji grzania, skutecznie dogrzewa mieszkanie. Klimatyzacja jest więc urządzeniem, które możemy używać przez cały rok, dlatego warto pomyśleć o jej montażu. Coraz więcej osób instaluje ten nowoczesny sprzęt również w pokoju dziecięcym. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim czystsze powietrze, które jest niezwykle ważne dla zdrowia i samopoczucia dziecka.

Czy klimatyzacja szkodzi dzieciom?

Jak się okazuje, nieprawidłowy montaż klimatyzacji w mieszkaniu może przynieść więcej szkody niż pożytku. Bardzo często klimatyzacja przyczynia się do rozwoju przeziębienia, dlatego wiele rodziców obawia się o zdrowie swoich pociech. Sama w sobie klimatyzacja nie jest jednak szkodliwa dla naszego zdrowia. Problem pojawia się, gdy nie jest regularnie czyszczona i poddawana konserwacji. W systemach klimatyzacyjnych łatwo rozwijają się grzyby i bakterie, które mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego tak ważna jest wymiana filtrów powietrza co kilka tygodni. W przeciwnym razie urządzenie nie będzie już tak wydajne. Tylko czysty klimatyzator jest gwarancją czystego powietrza w pokoju dziecka.

Istotne jest też stosowanie się do zaleceń producenta. Małe dziecko jest bardziej podatne na choroby układu oddechowego niż dorosły człowiek. Z tego powodu temperatura w pokoju dziecięcym nie powinna przekraczać 21 °C. Ustawiając zbyt niską temperaturę, możemy narazić nasze dziecko na wyziębienie. Nie jest wskazane również ustawianie strumienia powietrza wypływającego z urządzenia nad łóżeczkiem dziecięcym. Klimatyzator należy umieścić tam, gdzie ruch powietrza będzie najmniej odczuwalny dla malucha.

Zalety montażu klimatyzacji w pokoju dziecka

Większość systemów klimatyzacyjnych dostępnych na rynku posiada funkcję grzania, co daje możliwość korzystania z tych urządzeń zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. W chłodniejszych miesiącach wzrasta ryzyko zachorowań, dlatego tak ważne staje się utrzymanie odpowiedniej temperatury w pokoju dziecięcym. Funkcja grzania szczególnie przyda się w sytuacji, gdy chcemy szybko ogrzać pomieszczenie, np. po kąpieli dziecko. Ciepło wytwarzane przez klimatyzator jest znacznie tańsze niż ciepło uzyskane przez działanie np. grzejników elektrycznych. Na dodatek, powietrze wywiewane przez urządzenie jest pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, szkodliwych dla zdrowia małego dziecka. Warto jednak mieć na uwadze, że tego typu sprzęt nigdy nie zastąpi tradycyjnego ogrzewania – jego wydajność w dużej mierze zależy od temperatur panujących za oknami.

Nowoczesna klimatyzacja jest wyposażona w odpowiednie filtry, które są w stanie wychwycić pyłki, kurz, grzyby i roztocza z powietrza, co zapobiega rozwojowi stanów chorobowych u dziecka. Klimatyzowany pokój, w którym panuje niższa wilgotność powietrza i temperatura na poziomie 20 °C, sprzyja ograniczeniu ilości zanieczyszczeń. Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem lub ma astmę, to montaż systemu klimatyzacyjnego w jego pokoju będzie idealnym rozwiązaniem. Na pewno poprawi on stan zdrowia i samopoczucie malucha.

Oferujemy atrakcyjne warunki współpracy i duży wybór urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła i akcesoriów.

Podejmując współpracę z nami, robisz krok do przodu w kierunku satysfakcji twoich klientów.

Napisz do nas lub zadzwoń