Wybór klimatyzacji przenośnej

Wysokie temperatury i upały nie sprzyjają naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Szukając chłodu w ciepłe dni marzymy wówczas o klimatyzacji. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na montaż stacjonarnej klimatyzacji. Dobrą alternatywą jest urządzenie mobilne, czyli tzw. klimatyzator przenośny. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego typu sprzętu?

Parametry klimatyzatorów przenośnych

Wybór odpowiedniego klimatyzatora przenośnego wymaga zapoznania się z jego parametrami technicznymi. I tak w przypadku urządzeń mobilnych warto zwrócić uwagę na:

  • Moc chłodniczą – oferta klimatyzatorów przenośnych pod względem mocy chłodniczej nie jest mocno zróżnicowana i wynosi 2-4 kW. Przed zakupem warto więc obliczyć zapotrzebowanie na moc chłodniczą. Dla uproszczenia przyjmuje się, że do schłodzenia 1 m3 potrzeba mocy 0,03 kW. Oznacza to, że na 1 m2 pomieszczenia o wysokości 2,7 m będzie przypadać 0,081 kW.
  • Przepływ powietrza – tutaj zasada jest prosta: im wyższa wartość, tym szybsze i wydajniejsze chłodzenie.
  • Poziom hałasu – ten parametr może mieć szczególne znaczenie, zwłaszcza gdy w domu przebywają małe dzieci. Klimatyzatory przenośne często generują duży hałas spowodowany ciągłą pracą wentylatora i sprężarki. Na polskim rynku można jednak znaleźć zarówno głośne, jak i ciche modele – najlepszym wyborem będzie klimatyzator o poziomie hałasu 45-54 dB.
  • Waga – z racji tego, że zależy nam na urządzeniu mobilnym, ważnym parametrem będzie też jego waga. Warto mieć na uwadze, że klimatyzatory przenośne są dość zaawansowane technologiczne, dlatego z pewnością nie znajdziemy modelu, który waży zaledwie kilka kilogramów. Dostępne na rynku urządzenia zwykle ważą 20-35 kg. Bez trudu więc przeniesiemy je do innego pomieszczenia – pod warunkiem, że będą wyposażone w kółka.
  • Liczba rur – klimatyzatory przenośne mogą mieć jedną lub dwie rury – wybór należy do każdego z nas. Najpopularniejsze urządzenia mobilne posiadają jedną rurę, jednak należy pamiętać, że model z dwoma rurami pracują ciszej i bardziej efektywnie. Dzieje się tak dlatego, że jedna rura pobiera powietrze z zewnątrz, podczas gdy druga dostarcza je do pomieszczenia, w którym się znajduje.
  • Regulacja prędkości wentylatora – im szybszy nawiew, tym prędzej pomieszczenie zostanie ochłodzone. Pod względem temperatury większość urządzeń mobilnych jest w stanie ochłodzić wnętrze do 15 °C.

Wybór odpowiedniej klimatyzacji jest indywidualną sprawą i zależy od naszych potrzeb i preferencji. Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem lub nie możemy sobie pozwolić na montaż stacjonarnej klimatyzacji, lepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja przenośna. Jest mobilna, nie wymaga instalacji przez serwisanta, a w dodatku zapewnia komfort termiczny odpowiadający potrzebom naszego organizmu. Warto jednak pamiętać, że tego typu urządzenie nie zastąpi stacjonarnej klimatyzacji. Trzeba mieć na uwadze wysoki poziom głośności, który generuje i wydajność. Na dodatek, od tego urządzenia prowadzona jest rura na zewnątrz, co ma negatywny wpływ na walory estetyczne wnętrza. Warto to sprawdzić, ponieważ te proste rozwiązania nie w każdym przypadku się sprawdzą.

Oferujemy atrakcyjne warunki współpracy i duży wybór urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła i akcesoriów.

Podejmując współpracę z nami, robisz krok do przodu w kierunku satysfakcji twoich klientów.

Napisz do nas lub zadzwoń