Od czego zależy koszt montażu klimatyzacji?

Z każdym rokiem rośnie liczba osób montujących klimatyzację w mieszkaniu. Popularność tego typu urządzeń wzrasta wraz z coraz większymi temperaturami za oknem. Z czym jednak wiąże się zakup systemu klimatyzacji i na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na montaż instalacji w domu? Jaki jest koszt montażu klimatyzacji?

Co składa się na koszt montażu klimatyzacji?

Koszt montażu klimatyzacjiWiele różnych czynników ma wpływ na koszt montażu klimatyzacji naściennej. Najważniejszym z nich jest jednak odległość między jednostką zewnętrzną, znajdującą się poza budynkiem, a jednostką wewnętrzną, zainstalowaną w pomieszczeniu. Z reguły im większa owa odległość, tym wyższy koszt montażu systemu klimatyzacji. Większa odległość wymaga zrobienia dodatkowych przejść przez ściany, co znacznie utrudnia pracę. Dlatego też istotnym parametrem, który decyduje o ostatecznej cenie instalacji urządzenia jest właśnie stopień trudności montażu. Zwykle przyjmuje się, że gdy odległość między jednostkami nie przekracza 15 m, wtedy koszt wykonania klimatyzacji powinien zmieścić się w granicy 2500 zł. Warto jednak dodać, że poziom zaawansowania montażu mogą skutecznie określić tylko wykwalifikowani specjaliści i w odniesieniu do konkretnego przypadku.

Koszt instalacji sprzętu chłodzącego wzrośnie również, gdy podczas montażu niezbędne będzie wykorzystanie podnośnika lub rusztowania. Na ostateczny koszt montażu klimatyzacji wpływają też działania, które mają na celu połączenie układu klimatyzacji z innymi instalacjami zamontowanymi w mieszkaniu lub domu (np. z systemem wentylacji mechanicznej). Dodatkowym kosztem będzie także maskowanie instalacji z przyczyn estetycznych, co okaże się koniecznym wydatkiem dla właścicieli domów jednorodzinnych.

Koszt klimatyzacji w pomieszczeniu mieszkalnym – co wpłynie na obniżenie ceny?

Koszt montażu klimatyzacji - od czego zależy?Z uwagi na dość wysokie koszty instalacji klimatyzatora w domu, warto pomyśleć o rozwiązaniach, które mogą obniżyć cenę usługi montażowej. Należy jednak pamiętać, że osoby bez odpowiednich kompetencji nie powinny podejmować się samodzielnego montażu systemu klimatyzacji. W tego typu urządzeniach znajdują się substancje, które mogą negatywnie oddziaływać na środowisko naturalne, gdy zostaną uwolnione do powietrza. Ponadto samodzielna instalacja obniży całościowy koszt zamontowania klimatyzacji, jednakże równocześnie stracimy w ten sposób gwarancję. Nieodpowiedni montaż pociągnie nas również do odpowiedzialności prawnej. 

Co oczywiste, skrócenie instalacji klimatyzacji ma znaczący wpływ na obniżenie kosztów montażu sprzętu chłodzącego. Cena instalacji do 6 m może ulec zmniejszeniu nawet o połowę względem wartości podstawowej, tj. 2500 zł. Jeśli masz w planach montaż klimatyzatora w wielu pomieszczeniach, warto wówczas zastosować klimatyzację multi-split zamiast pojedynczych systemów naściennych. Tym sposobem uda Ci się zaoszczędzić (jak w poprzednim przypadku) nawet o połowę przewidywanych kosztów montażu klimatyzacji.

Koszt instalacji sprzętu chłodzącego a koszty jego eksploatacji

Decydując się na zakup klimatyzacji do domu lub mieszkania, należy postarać się o to, aby proces montażu był jak najbardziej profesjonalny. Cena instalacji urządzenia do chłodzenia może bowiem przełożyć się na jego późniejsze funkcjonowanie i bezpieczeństwo domowników. Wybór profesjonalnej firmy z branży inżynierii sanitarnej pozwoli na przygotowanie sprawnej i szczelnej instalacji, która co najważniejsze, nie będzie generować dodatkowych wydatków w przyszłości, np. związanych z naprawą sprzętu. Dlatego też zdecydowanie warto wybrać nieco droższy i nowoczesny system klimatyzacji, który będzie Ci służyć przez długie lata bez awarii. Dobrze przy tym mieć na uwadze, że dobrej klasy, profesjonalny system wcale nie musi być bardzo drogi i wiązać się z wysokimi kosztami montażu klimatyzacji.

Oferujemy atrakcyjne warunki współpracy i duży wybór urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła i akcesoriów.

Podejmując współpracę z nami, robisz krok do przodu w kierunku satysfakcji twoich klientów.

Napisz do nas lub zadzwoń