Klimatyzacja stała czy klimatyzator przenośny

Klimatyzacja już dawno przestała być oznaką luksusu i obecnie coraz więcej osób może sobie pozwolić na taką wygodę. Przed zakupem urządzenia klimatyzacyjnego warto jednak zastanowić się, jaki rodzaj klimatyzatora najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu. Na polskim rynku dostępne są bowiem sprzęty montowane na stałe w pomieszczeniu, jak i przenośne.

Klimatyzator przenośny czy stały?

Niska cena sprzętu to dla wielu osób podstawowy wyznacznik przy zakupie klimatyzatora. Pod tym względem urządzenia mobilne górują nad stacjonarnymi – są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Można z nich także korzystać od razu po zakupie, ponieważ nie wymagają one skomplikowanego montażu i zaangażowania fachowców. Pozwalają również obniżyć temperaturę pomieszczenia, w którym obecnie przebywamy. Nowoczesne klimatyzatory mobilne są też dużo cichsze od urządzeń standardowych, choć nie jest to reguła, ponieważ tanie klimatyzatory przenośne często generują hałas i w takim przypadku stała klimatyzacja jest górą.

Na tym jednak kończą się zalety mobilnych urządzeń klimatyzacyjnych. Klimatyzator przenośny nigdy nie będzie w stanie zastąpić sprzętu montowanego na stałe. Dlaczego? Ponieważ wydajność klimatyzacji przenośnej jest stosunkowo niewielka i często nie jest ona w stanie schłodzić pomieszczenia w zadowalającym stopniu. Na dodatek konieczne jest usunięcie odebranego przez urządzenie powietrza na zewnątrz budynku. W tym przypadku odbywa się to przez elastyczny wąż, który należy wystawić przez okno, a wtedy… fala gorącego powietrza z zewnątrz wpada do wnętrza, obniżając wydajność pracy urządzenia klimatyzacyjnego – w ten sposób tworzy się błędne koło.

Jeśli więc zastanawiasz się nad montażem klimatyzatora w domu, to powinieneś pomyśleć o instalacji systemu typu split. W pomieszczeniu montowana jest jednostka wewnętrzna, której podstawowym zadaniem jest obniżenie temperatury w mieszkaniu, a na zewnątrz instalowana jest jednostka odpowiedzialna za usuwanie ciepłego powietrza z wnętrza.

Zakup klimatyzacji stałej gwarantuje maksymalny komfort użytkownikowi w gorące dni, a nie zapewnia tylko namiastkę prawdziwego chłodu. Takie urządzenie jest też bardziej ciche i ekonomiczne, a inwestycja w sam sprzęt zwraca się w ciągu niespełna kilku lat. Klimatyzacja typu split charakteryzuje się także wyższą jakość wykonania i wolniej się zużywa, podczas gdy nawet najlepszy klimatyzator mobilny po kilku latach nie nadają się do dalszej eksploatacji.

Wybór odpowiedniego rodzaju klimatyzacji zależy oczywiście od naszych preferencji i budżetu, jednak warto pamiętać o tym, że chwilowa oszczędność na urządzeniu mobilnym może okazać się nieopłacalna na dłuższą metę. Dlatego lepiej postawić na skuteczne i pewne rozwiązanie, czyli klimatyzację stałą, niż zdecydować się na nieskuteczny półśrodek.

Oferujemy atrakcyjne warunki współpracy i duży wybór urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła i akcesoriów.

Podejmując współpracę z nami, robisz krok do przodu w kierunku satysfakcji twoich klientów.

Napisz do nas lub zadzwoń